KLAMRY

Zalecane są w przypadku stwierdzenia wrastania lub wkręcania się paznokcia. Są różne przyczyny wrastania paznokci: uraz mechaniczny, chodzenie w ciasnych, zwężanych i mało wygodnych butach, zbyt krótkie lub nieprawidłowe obcinanie paznokci stóp lub przypadłość genetyczna. Wrastający paznokieć może na początku dawać niewielkie dolegliwości bólowe, ale ból jest już wystarczającym sygnałem, aby jak najszybciej pojawić się u specjalisty. Zaniechanie tego prowadzi do zaczerwienienia tkanki skórnej, potem pojawia się wydzielina ropna. Wielu pacjentów kieruje się ze swoimi dolegliwościami do chirurga. Chirurg najczęściej usuwa część albo całą płytkę paznokciową. Jednak zabieg chirurgiczny to problemu nie rozwiązuje. Płytka paznokciowa powoli będzie odrastała lecz kierunku wzrostu nowego paznokcia nie zmieni. Tak dzieje się u co najmniej 70% chorych.

 

Klamrę na paznokciu nosi się w zależności od przypadku od 1 miesiąca do kilkunastu miesięcy. W tym celu wymagana jest co jakiś czas kontrola u specjalisty. Na wizycie kontrolnej specjalista może dokonać ewentualnej korekty naciągu klamry lub sprawdzi postęp terapii.

 

W przypadku pojawienia się pierwszych dolegliwości związanych z wrastaniem przyjdź do Magia SPA. Wczesna profilaktyka jest mniej bolesna i mniej kosztowna!

 

Stosowanie klamer powoduje:

  • przeprogramowanie macierzy paznokcia (Fraser’a)
  • ustawieniu płytki paznokciowej w prawidłowym położeniu,
  • zniesienie dolegliwości bólowych,
  • zapobiega ponownemu wrastaniu paznokcia (Fraser’a)

 

Zalety klamer:

  • nie przeszkadzają w aktywności życiowej
  • przynoszą natychmiastową ulgę w stanach bolesności wywołanych wrastaniem
  • wyrastają wraz z paznokciem
  • zapewniają profilaktykę nawrotów po operacyjnym usunięciu paznokcia

Gabinet Kosmetyczny Wadowice

Magia Medical & SPA

GODZINY OTWARCIA:

PON. - PT.: 10.00-19.00

SOBOTA: 08.00-14.00

Gabinet Kosmetyczny Wadowice

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Copyright © All right reserved Magia Medical & SPA, oprawa graficzna i wykonanie: Bernadeta Zawodniak