OCZYSZCZANIE MANUALNE

Wskazania: skóra tłusta, trądzikowa, z zaskórnikami, prosakami

 

Niezależnie od rodzaju cery każda odczuwa co jakiś czas potrzebę oczyszczenia skóry, a przede wszystkim usunięcia zaskórników i prosaków.

 

  • Zaskórniki to drobne czopy rogowo-łojowe zalegające w przewodach gruczołów łojowych. Powierzchnia zaskórników jest zwykle ciemna na skutek utleniania keratyny. Mogą być one otwarte i zamknięte. Występuję zwykle w miejscach objętych łojotokiem.

  • Prosaki to maleńkie, białe twory, które umiejscawiają się tuż pod naskórkiem. Są to zwykłe torbiele gruczołu potowego lub łojowego. Powstają na skutek nadmiernego rogowacenia wydzieliny zatrzymanej w wyniku zaczopowania ujścia mieszka włosowego. Prosak jest twardy. Najczęściej występuje na twarzy (policzki, czoło, powieki).

  • Kaszaki są podobne do prosaków, występują w postaci pojedynczych lub mnogich, okrągłych, twardych torbieli, najczęściej w obrębie mieszków włosowych lub gruczołu łojowego. Kaszaki są pokryte skórą i nie wykazują cech zapalnych, na szczycie kaszaka może być widoczny rogowy czop.

 

Zabieg oczyszczania cery, rozpoczynamy od dokładnego demakijażu. Następnie dokonywana jest analiza stanu skóry, aby ustalić jakie dodatkowe zabiegi poza oczyszczaniem powinny być wykonane. Po analizie nakładana jest maseczka o działaniu rozpulchniającym, rozmiękczającym naskórek. Działanie tego kosmetyku zwiększa zastosowanie urządzenia wytwarzającego parę – vapozon. Strumień pary kierowany jest na skórę, aby rozszerzyć pory. Następnie przeprowadzane jest manualne oczyszczanie skóry. Po usunięciu zanieczyszczeń następuje dezynfekcja. Kolejny etap to darsonwalizacja – uspokojenie skóry po zabiegu, to rodzaj masażu, a także świetna dezynfekcja za pomocą ozonu. Kolejny etap to nałożenie odpowiednio dobranej maski łagodzącej. Po zmyciu maski, tonizujemy skórę i nakładamy odpowiedni krem.

 

Jeżeli kosmetolog stwierdzi podczas oczyszczania, iż skóra może wymagać doczyszczenia umawia na zabieg w ciągu następnych 3 dni !

Gabinet Kosmetyczny Wadowice

Magia Medical & SPA

GODZINY OTWARCIA:

PON. - PT.: 10.00-19.00

SOBOTA: 08.00-14.00

Gabinet Kosmetyczny Wadowice

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Copyright © All right reserved Magia Medical & SPA, oprawa graficzna i wykonanie: Bernadeta Zawodniak