OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

twarz + szyja + dekolt + oczy..........590 zł

                                           zależy od ilości pobranej krwi

głowa...............................................390 zł

Osocze BOGATOPŁYTKOWE (ang. Platelet Rich Plasma, w skrócie PRP) to preparat otrzymywany z własnej krwi. Określane czasami mianem „WAMPIRZEGO LIFTINGU” posiada udowodnione właściwości korzystnej biostymulacji komórek skóry, w tym fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz tworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych w skórze.Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwagi na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność.

 

Zabieg ten polecany jest pacjentom w każdym wieku. Świetnie sprawdza się u zarówno osób starszych z zaawansowanym procesem starzenia, wywierając działanie niwelujące wpływ czasu, a polegające głównie na usuwaniu zmarszczek czy przebarwień skóry, jak i u pacjentów młodszych, u których stosując osocze, działamy prewencyjnie, hamując procesy starzenia tkanek.

 

Czynniki wzrostu uwalniane z płytek krwi znajdujących się w osoczu przyspieszają dzielenie, rozwój i różnicowanie się komórek. Stymulują komórki macierzyste oraz fibroblasty znajdujące się w skórze i pobudzają tworzenie się kolagenu oraz macierzy międzykomórkowej. Wpływają korzystnie na jakość połączeń międzykomórkowych oraz na tworzenie nowych naczyń krwionośnych i poprawę mikrokrążenia. Czynniki wzrostu inicjują i przyśpieszają procesy regeneracji i odbudowy skóry, promując gojenie się i naturalne, ozdrowieńcze mechanizmy naszego organizmu.

 

Terapia regeneracyjna z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest nowoczesną, odmładzającą skórę procedurą przeciwstarzeniową, która pobudza własne zasoby organizmu do odbudowy i rewitalizacji skóry.

 

Na czym polega zabieg?

  • Przygotowanie osocza bogatopłytkowego rozpoczyna się pobraniem krwi bezpośrednio przed zabiegiem. Krew pobiera się w sposób jałowy, najczęściej z żyły kończyny górnej. Nie trzeba być na czczo, a cała procedura przypomina pobranie krwi do badań.Następnie probówki z krwią poddaje się wirowaniu w wirówce. Pozwala to na oddzielenie osocza i płytek krwi od znacznie cięższych elementów morfotycznych.Otrzymane osocze wstrzykuje się do skóry z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry.

 

Wskazania:

• zmęczona skóra wymagająca rewitalizacji (twarz, szyja, dekolt, dłonie)

• korekcja zmarszczek (twarz, szyja, dekolt)

• leczenie blizn zanikowych i rozstępów

• nadmierne wypadanie włosów

• osoby z ryzykiem wystąpienia alergii

 

Efektem zastosowania serii zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest poprawa elastyczności, struktury, napięcia i gęstości skóry, wygładzenie zmarszczek i fałdów oraz odmłodzenie i ujednolicenie kolorytu skóry. Skóra staje się lepiej ukrwiona, a procesy odnowy przebiegają w niej znacznie szybciej. W efekcie skóra staje się gładsza i wyraźnie młodsza. Wygładzają się drobne zmarszczki, a twarz nabiera blasku.

 

W przypadku leczenia nadmiernego wypadania włosów regeneracja i stymulacja komórek skóry powoduje odrost większej ilości i mocniejszych włosów. Zabieg sprawdza się zarówno u kobiet jak również u mężczyzn we wczesnej fazie łysienia.

Osocze bogatopłytkowe polecane są wszystkim osobom, które dostrzegają u siebie oznaki starzenia się skóry. Warto się na nie zdecydować szczególnie wtedy, gdy skóra staje się wiotka, sucha, zmęczona i pozbawiona elastyczności lub gdy pojawiają się przebarwienia, zmarszczki i fałdy. Duże korzyści z osocza bogatopłytkowego odniosą także osoby, które skarżą się utratę włosów, rozstępy oraz blizny potrądzikowe.

 

Przeciwwskazania:

• ciąża oraz okres karmienia piersią

• choroby autoimmunologiczne• choroba nowotworowa

• choroby polegające z zaburzeniami funkcji lub liczby płytek krwi

• zaburzenia krzepliwości krwi

• choroby krwi

• aktywna opryszczka lub inne zakażenia krwi

• przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia

 

Jakie korzyści daje ten zabieg? Czy to, że mamy do czynienia z naturalną „substancją” do ostrzykiwania, daje nam jakieś dodatkowe korzyści względem innych koktajli do mezoterapii?

 

  • Potencjału do odnowy skóry, który zawarty jest w osoczu bogatopłytkowym, nie można porównać do żadnego z koktajli stosowanych podczas mezoterapii. Czynniki wzrostu zamknięte w płytkach krwi i uwalniane podczas podawania koncentratu PRP w skórę, zmuszają organizm pacjenta do regeneracji i odbudowy. Efekty, które możemy dzięki temu osiągnąć, to przede wszystkim zniwelowanie czy znaczne wypłycenie zmarszczek, poprawa napięcia i elstyczności skóry, a także znaczna poprawa kolorytu cery, dzięki powstawaniu nowych naczyń krwionośnych odżywiających skórę. Ponadto, co ważne, osocze bogatopłytkowe, będąc zabiegiem biokompatybilnym, wykorzystującym własny potencjał organizmu pacjenta – jego krew, ogranicza ryzyko powstania reakcji nietolerancji, która może zdarzyć się po podaniu substancji obcych dla organizmu, chociażby tych zawartych w koktajlach stosowanych podczas zabiegów mezoterapii. Jest więc to metoda bezpieczna właściwie dla każdego, również dla alergików, którzy mają większą skłonność do wszelkich reakcji uczuleniowych.

 

Czyli jest to zabieg dobry dla osób z wrażliwą czy atopową skórą?

 

  • Zdecydowanie jest to zabieg dla pacjentów ze skórą atopową i skłonną do alergii, przed wszystkim ze względu na swoją naturalność i pochodzenie z własnej krwi pacjenta, co zmniejsza ryzyko podrażnienia i tak już wrażliwej skóry osób cierpiących na schorzenia dermatologiczne. Nieco dłużej w tej grupie pacjetnów trwać może regeneracja skóry, ale odpowiednie postępowanie i pielęgnacja pozabiegowa pozwalają wyeliminować i ten problem.

 

Czy zabieg wymaga okresu rekonwalescencji? Jak wygląda skóra po zabiegu? Kiedy pojawią się efekty i jak długo trwają?

 

  • Przebudowa tkanek po pierwszorazowym podaniu PRP zaczyna się już po 48 godzinach od zabiegu, a pierwsze widoczne gołym okiem efekty w postaci poprawy napięcia i gęstości skóry oraz wypełnienia zmarszczek widoczne są po dwóch tygodniach. Jeszcze szybciej przebiega proces rekonwalescencji skóry. Dzięki zastosowaniu po zabiegu maski biologicznej przyspieszającej procesy gojenia, już w ciągu kilku godzin można wrócić do normalnej aktywności. Oczywiście drobne ślady w postaci nakłuć czy niewielkich siniaczków pozostają widoczne na skórze nawet do tygodnia, jednak przykryte makijażem są następnego dnia po zabiegu zupełnie niewidoczne dla otoczenia.

 

Kiedy należy się spodziewać ostatecznego efektu zabiegu ?

 

  • Na efekt należy poczekać kilka tygodni po wykonaniu serii zabiegów.

 

Ile zabiegów należy wykonać, by uzyskać satysfakcjonujący efekt ?

 

  • Seria zabiegów powinna składać się z 3-6 zabiegów wykonywanych w odstępach 2-4 tygodniowych. W zależności od stanu zaawansowania procesu starzenia może zaistnieć konieczność powtarzania serii zabiegów

 

Jak często należy zabieg powtarzać ?

 

  • Odstępy między poszczególnymi zabiegami w serii powinny wynosić 2-4 tygodnie.

WRÓĆ DO OFERT

Gabinet Kosmetyczny Wadowice

Magia Medical & SPA

GODZINY OTWARCIA:

PON. - PT.: 10.00-19.00

SOBOTA: 08.00-14.00

Gabinet Kosmetyczny Wadowice

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Copyright © All right reserved Magia Medical & SPA, oprawa graficzna i wykonanie: Bernadeta Zawodniak