WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ

ODCISK

MODZEL

PODOLOGIA

 Pedicure podologiczny zwany również pedicure leczniczym jest to zabieg polegający na opracowaniu:

  • paznokci

  •  wałów paznokciowych

  • podeszwy stóp zmienionych chorobowo.

 

Pedicure podologiczny jest zabiegiem, w czasie którego możliwe jest opracowanie bolesnych odcisków, modzeli, pęknięć skóry oraz zdiagnozowanie i zaplanowanie leczenia wrastających paznokci.

 

Do podstawowego zabiegu pedicure kosmetycznego istnieje możliwość wykonania usługi podologicznej, opracowanie modzela, odcisku oraz wrastającego paznokcia, każdy obszar zmieniony chorobowo - dodatkowe  50 zł.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To zmiana owalna na skórze , która jest  zgrubiała i wypukła, a jej powierzchnia może być popękana, gładka lub szorstka koloru żółtawego. Modzele powstają w skutek  tarcia lub ucisku.  Modzel nie powodują dolegliwości bólowych, ale po dłuższym chodzeniu mogą powodować uczucie pieczenia. 

 

 

 

Cena:

1 modzel       - 100 zł

kilka modzeli - 150 zł

 

 

 

 

 

 

 

.

To zmiana na skórze, która jest twarda, mała , okrągła, błyszcząca i ma bladożółty kolor. Wystaje ona ponad powierzchnie skóry i ma w sobie charakterystyczny korzeń, który wrasta do środka. Odcisk daj punktowy ból, jak by wbijał ktoś szpilkę do stopy.

 

 

 

Cena:

1 odcisk       - 100 zł

kilka odcisków - 150 zł

 

 

 

 

 

 

 

Dolegliwość , która może wystąpić w każdym wieku. Powoduje uciskanie lub wbijanie się płytki paznokcia do otaczających tkanek. Skutkuje to m.in. miejscowym stanem zapalnym, bólem, obrzękiem, a czasem również infekcją. Dolegliwość najczęściej dotyczy dużego palca u stopy (palucha).

 

LECZENIE:

 

  • Tamponada - najmniej inwazyjna metoda. Polega na umieszczeniu pomiędzy płytką paznokcia a wałami okołopaznokciowymi jałowego materiału opatrunkowego. 

 

Cena:

1 paznokieć - 50 zł

 

 

 

  • Podcięcie boczne płytki paznokcia - to najczęściej stosowana metoda niechirurgiczna. Polega na podcięciu pod odpowiednim kątem fragmentu bocznego płytki paznokcia, który drażni wał okołopaznokciowy.

 

 

Cena:

1 paznokieć - 80 zł

 

 

 

 

 

 

 

  • Brodawka wirusowa  -  zwana inaczej kurzajka powstaje na skutek zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, czyli HPV . Wirus wnika do skóry człowieka poprzez uszkodzenia lub mikrouszkodzenia naskórka i namnaża się w komórkach nabłonka, tworząc grudkę o rogowaciejącej powierzchni. Brodawka powstaje po ok. od 2 miesięcy do pół roku od zakażenia HPV. Szybkość jej wzrostu jest kwestią indywidualną.
    Brodawka ma zazwyczaj owalny kształt i chropowatą powierzchnię, jest cielista, żółtawa lub brązowa. Może występować pojedynczo lub w skupiskach.

 

 

Gabinet Kosmetyczny Wadowice

Magia Medical & SPA

GODZINY OTWARCIA:

PON. - PT.: 10.00-19.00

SOBOTA: 08.00-14.00

Gabinet Kosmetyczny Wadowice

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Copyright © All right reserved Magia Medical & SPA, oprawa graficzna i wykonanie: Bernadeta Zawodniak